Jak zmotywować się do ćwiczeń?

2
7421

Wiele osób odczuwa potrzebę zmiany, jeśli chodzi o wygląd sylwetki czy też wagę. O ile jednak dość łatwo jest przybrać kilka nadprogramowych kilogramów dzięki dobremu jedzeniu, tak niestety ciężko jest je zgubić. Najtrudniej jest zmotywować się do ćwiczeń, rozpocząć je. Wielu ludzi zaczyna od każdego poniedziałku, od następnego dnia, od kolejnego miesiąca. Taka praktyka jednak zawodzi i rzadko komu faktycznie udaje się zacząć w wyznaczonym terminie.

Najlepszą motywacją, jest oglądanie rezultatów innych. Dobrze jest przyjrzeć się wymarzonej sylwetce i zobaczyć, co chciałoby się ulepszyć w swoim ciele. Jest to niezwykle motywujące, gdy człowiek określa sobie jakiś cel. Oczywiście nie może być on nierealny, ponieważ gdy taki będzie, motywacja szybko niestety zniknie. Najlepiej jest do każdej zmiany podchodzić małymi kroczkami. Nie narzucać sobie rygorystycznych diet, ćwiczeń ponad normę czy też ilości kilogramów do zrzucenia w ciągu roku. Warto jednak znaleźć wzór sylwetki, do której się dąży oraz mierzyć się regularnie. To ubywające centymetry są najbardziej motywujące, ponieważ to one dają prawdziwy obraz dokonanych zmian.

W jaki sposób jednak ćwiczyć? W domu czy może na siłowni? Ćwiczenia siłowe czy też cardio? Oczywiście na samym początku dobrze jest rozpocząć ćwiczenia w domu. Można zakupić specjalny drążek do podciągania i zamontować go u siebie bądź też wielofunkcyjną drabinkę gimnastyczną. Z ofertą tego typu sprzęty wychodzi do odbiorców firma BenchK. Prócz tych bardzo prostych narzędzi do ćwiczeń, można pomyśleć także o rowerku stacjonarnym. Jeśli ma się miejsce i chociaż trochę gotówki, można zakupić kilka podstawowych narzędzi, dzięki którym ćwiczenia będą bardziej zróżnicowane oraz ciekawsze.

Podtrzymuj dobre nawyki. Zadbaj o wszystko, co ułatwi ich trzymanie. Zainwestuj w odpowiednie krzesło do biurka.

Początkowo dość trudno jest utrzymać motywację na właściwym poziomie. Dobrze jest zatem regularnie sprawdzać swoje rezultaty. To bowiem dodaje siły i napędza. Po pewnym czasie natomiast ćwiczenia i emocje z nimi związane, stają się uzależniające. Dlatego też w późniejszej fazie warto prócz ćwiczeń domowych pomyśleć także o siłowni bądź aktywności na świeżym powietrzu.

2 KOMENTARZE

  1. Bez samodyscypliny i przedstawieniu samemu sobie plany nic z tego nie będzie. Najważniejszy jest cel. To on uświęca środku. A jeśli czegoś chcemy łatwiej jest nam się zmotywować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here