Trener personalny, osobisty

0
920

Aktualnie coraz więcej osób pragnie zadbać o siebie i swoje zdrowie. Sport jest ważną częścią życia każdego, kto lubi aktywność fizyczną. Okazuje się, że coraz chętniej sięgamy po usługi trenera personalnego. Jest to osoba, która pomoże nam zadbać o szczupłe, silne i giętkie ciało. Pamiętajmy o tym, że pomoc trenera ma wiele zalet. Warto poznać wszelkie korzyści, jakie płyną z pomocy osobistego trenera. Dlaczego ćwiczenia wykonywane pod okiem trenera są tak cenione? O czym powinniśmy wiedzieć? Kiedy skorzystać z trenera osobistego?

Trener personalny

Szeroką ofertę dotyczącą treningów z trenerem personalnym oferuje Anatomia Ruchu w Kielcach. W tym miejscu pracuje Dominik Tamborski – trener personalny Kielce, który doskonale spełnia oczekiwania klientów. Faktem jest, że treningi pod okiem tego specjalisty dają szybkie efekty i pozwalają zapobiegać kontuzjom. Można z nich skorzystać w tradycyjnej siłowni lub dobrać nowoczesne metody ćwiczeń z pomocą trenera. Obecność trenera personalnego na treningu daje nam pewność zachowania bezpieczeństwa. Taka osoba dobiera odpowiednie ćwiczenia, zgodnie z naszymi oczekiwania. Kolejna kwestia to indywidualne podejście po potrzeb odbiorcy. Trener personalny na początku przeprowadza z nami wywiad o chorobach, kontuzjach, nawykach żywieniowych i oczekiwaniach odnośnie ćwiczeń. To pozwala doskonale skomponować zestaw ćwiczeń do danej osoby. 

Szereg zalet

Nie zapominajmy o tym, że treningi pod opieką trenera są dodatkową motywacją do działania. Bardzo często brak motywacji sprawia, że już po kilku wizytach na siłowni rezygnujemy z dalszych aktywności. Jeżeli wybierzemy wsparcie trenera, trudniej będzie nam zrezygnować. Ponadto, możemy liczyć na zmniejszone ryzyko kontuzji. Trener osobisty zna nasze mocne i słabe strony, dlatego wie, jakie ćwiczenia dopasować do danej osoby. Samodzielne wykonywanie ćwiczeń może przyczynić się do odnowienia przebytego urazu. Pomoc trenera pozwoli nam systematycznie zwiększać intensywność aktywności, zwłaszcza po przebytej kontuzji. 

Wiele osób wskazuje, że można liczyć na szybkie efekty ćwiczeń. Praca z trenerem to dopasowany plan treningowy do naszych oczekiwań. Samodzielne ćwiczenia nie zawsze dają tak szybkie i pożądane efekty. Specjalista posiada wiedzę z anatomii i zna wiele rozwiązań. Jeśli nie mamy doświadczenia w treningach, łatwo możemy nabawić się kontuzji. Z pewnością w takiej sytuacji trudno jest też dobrać ćwiczenia tak, aby pracować nad konkretnymi partiami ciała. Początkujące osoby powinny postawić na fachową pomoc trenera osobistego. 

Co ciekawe, ze wsparcie trenera personalnego skorzystają też osoby zaawansowane. Po pewnym czasie do naszego treningu może wedrzeć się monotonia. Sesje treningowe z trenerem pozwolą na nowo dodać świeżości ćwiczeniom. Warto wybrać takie wsparcie również wtedy, gdy ćwiczenia przestały przynosić efekty. 

Jak widać, trening z osobistym trenerem ma liczne zalety. Aktywność fizyczna daje wiele zdrowotnych korzyści, dlatego tak wiele osób lubi ćwiczenia. Postawmy na doświadczoną osobę, działającą z pasją i zaangażowaniem.