Na czym polega odchudzanie?

0
1042

Aby schudnąć, musisz spełnić jeden podstawowy warunek. Bez tego nie schudniesz ani grama, nawet jeśli na treningach wypruwasz sobie żyły.

Warunkiem koniecznym, aby obniżyć wagę ciała i zrzucić zbędne kilogramy jest to, aby w ciągu dnia dostarczać organizmowi mniej kalorii niż się spala.

Bilans energetyczny powinien być ujemny na koniec każdego dnia lub jeżeli akurat dzisiaj za bardzo pofolgowałeś sobie z jedzeniem to ważne jest aby w przeciągu kilku kolejnych ograniczyć liczbę przyjmowanych kalorii tak, aby w okresie tygodniowym bilans energetyczny był ujemny.

Wbrew temu co możesz myśleć spełnienie tego warunku nie jest takie trudne. Na początek radzimy zmodyfikować dietę, tak, aby wybierać jak najwięcej zdrowych produktów a rezygnować z tych niezdrowych. Do tego trening (nawet lekki, lecz systematyczny).

Twoim celem powinno być lekkie, lecz zauważalne ograniczenie kalorii, które dziennie przyjmujesz. Pamiętaj, że radykalna dieta może skończyć się efektem jojo, gdyż wycieńczony głodówką organizm zwalnia metabolizm będący jego reakcją obronną.

Źródła:

Fitnesi.pl