Jak radzić sobie ze stresem?

0
3607
konsultacja psychologiczna

Żyjemy w czasach, w których nakładana jest na nas stała presja. Bez względu na to, czy jesteśmy dopiero na etapie edukacji szkolnej, na studiach, czy prowadzimy samodzielne, dorosłe życie – stres może dopaść nas w każdym momencie. Radzenie sobie z nim jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jak zatem radzić sobie w codziennym życiu i do kogo zwrócić się o pomoc w czasie kryzysu? O tym opowiada przedstawiciel witryny https://www.mywayclinic.online/pl.

Dbanie o siebie i chwila na wypoczynek.

Kiedy zaczynamy odczuwać pierwsze negatywne skutki nadmiernego lub przewlekłego stresu, warto rozejrzeć się dokoła. Może bowiem okazać się, że w zwalczeniu nerwowości, bezsenności i pierwszych, wciąż jeszcze łagodnych napadów lęku, wystarczy nam zmiana trybu życia. Wysypianie się, dobre odżywianie i znajdywanie w każdym dniu, chociaż pół godziny tylko dla siebie – na ulubioną książkę, serial albo kąpiel, naprawdę może zdziałać cuda. Jeśli jednak i to okaże się za mało, warto zwrócić się o pomoc do kogoś przeszkolonego w radzeniu sobie ze stresem, kto może udzielić nam cennych wskazówek.

Pomoc online tak samo skuteczna, jak pomoc psychologa?

Wiele osób rozpoczynających dopiero swoją walkę ze stresem, poszukuje pomocy w internecie. Jest to dobre rozwiązanie, jednak trudno uzyskać faktyczne wskazówki dotyczące nas samych, bez realnej rozmowy z drugim człowiekiem. Posty na forach internetowych i gotowe artykuły to czasami wciąż za mało.

Dlatego warto zwrócić się do różnego rodzaju instytucji, umożliwiających bezpośrednią rozmowę przez telefon z konsultantem, którego specjalnością jest pomoc osobom w kryzysie – czy to w czasie załamania psychicznego, czy właśnie osobom borykającym się z przewlekłym stresem.

Możliwość uzyskania pomocy za pomocą formularza kontaktowego lub e-maila pozwala często osobom nieśmiałym lub po prostu zestresowanym na swobodne opisanie swojej sytuacji. Czasami wydaje się to dla nich jedyną szansą na uzyskanie pomocy. Jeśli zatem osoba w kryzysie nie może przełamać się do wizyty u psychologa, z pewnością warto wówczas aby skorzystała czy to z konsultacji online, czy rozmowy telefonicznej.

Możesz doczytać: