Czy można odchudzić wyłącznie brzuch?

0
1361

Jeżeli głównym celem odchudzania jest zrzucenie balastu na brzuchu to mamy dla ciebie niemiłą wiadomość: nie jest możliwe odchudzenie wyłącznie brzucha, bez schudnięcia na całym ciele.

Bardzo często u osób walczących z nadprogramowym tłuszczem pojawia się pytanie, czy możliwe jest odchudzenie samego brzucha lub przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej w jego obrębie. Odpowiedź jest jednoznacznie negatywna: aby pozbyć się oponki najpierw musisz zadbać o całościowy program odchudzający. Efekty chudnięcia najwcześniej są widoczne na twarzy i ramionach, następnie na nogach a dopiero na samym końcu w obrębie jamy brzusznej.

Dzieje się tak głównie dlatego, że w obrębie brzucha zmagazynowana jest największa ilość tłuszczu w ciele. Mowa tutaj nie tylko o tkance podskórnej, którą widać i czuć gdy chwycisz się za brzuch dłonią. Mam na myśli tutaj głównie tłuszcz zgromadzony wewnątrz jamy brzusznej, który otacza narządy wewnętrzne. Zbyt duża ilość tego tłuszczu może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia, gdyż otłuszczone organy pracują gorzej i mniej wydajnie.

Podsumowując, aby odkryć kaloryfer na brzuchu nie wystarczą półśrodki i trzeba za to zadanie zabrać się poważnie. W tym artykule opisujemy kilka skutecznych metod zrzucenia balastu z brzucha. Pamiętaj jednak, że efekty odchudzania nie pojawią się szybko i że do odkrycia kaloryfera na brzuchu wymagana jest żelazna dyscyplina przez długi czas. Przyjemną wiadomością jest taka, że nie będziesz musiał rezygnować ze swojego ulubionego jedzenia, a jedynie ograniczyć ilość pochłanianych kalorii dziennie.

Źródła:

Fitnesi.pl