Ćwiczenia na biceps dla 15 latka

Forum: 

Cześć,

Chciałbym zacząć ćwiczyć ale nie wiem co mam robić macie może jakieś ćwiczenia na bicepsy dla 15latka ?
Proszę o odpowiedz z góry dziękuję :) !

Jeśli masz dopiero 15 lat to naprawdę zalecałym wstrzymać się jeszcze parę lat przed uprawianiem kulturystyki. Niby trening samych bicepsów nie powinien mieć wpływu na Twój rozwój, jednak wiadomo jak człowiek zaczyna trenować bicki to potem chciałby trenować i klatę i nogi i całe ciało.

Moim zdaniem powinieneś poczekać jeszcze kilka latek przed rozpoczęciem treningu na siłowni a na razie skoncentrować się na treningach ogólnorozwojowych takich jak piłka nożna, a może sporty walki?

Pozdro

Sporty walki też mnie bardzo interesują i chciałbym je zacząć trenować trenuję w domu posiadam worek treningowy , rękawice itp ..  tylko samemu nie jestem w stanie sie wyuczyć a w mojej miejscowosci nie ma dobrych klub walk ;/ 

Cóż, moim zdaniem jeśli nie masz w pobliżu żadnego klubu, do którego mógłbyś się zapisać to na pewno warto trenować samemu. Nie będziesz może mistrzem techniki, ale przy odpowiedniej obserwacji siebie (lustro bardzo pomaga) i ćwiczeniach na pewno osiągniesz więcej niż gdybyś miał w ogóle nie trenować

Być może w przyszłości przeprowadzisz się do innego miasta i zapiszesz do klubu, wówczas będziesz miał już dobre podstawy w postaci wytrzymałości czy siły ciosu a więc moim zdaniem warto trenować na worku nawet bez trenera.

Dziękuje za radę + jakie ćwiczenia itp mogę wykonywać aby zmocnić swoją kondycje ?